Miejskie przedszkole

Nasze Przedszkole zlokalizowane jest w bezpiecznym miejscu z dala od ruchliwych ulic, otoczone jest dużym zadrzewionym ogrodem i wygodnym parkingiem.

Działalność wychowawczo-opiekuńcza w Przedszkolu rozpoczęła się w 1979r. W ostatnich dwóch latach (2018-2020), dzięki funduszom unijnym i wsparciu Urzędu Miasta przeprowadzono modernizację całego budynku. Obecnie obiekt w pełni dostosowany jest do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, co zwiększa bezpieczeństwo naszych podopiecznych. Placówka posiada sześć przestronnych sal dydaktycznych, 2 gabinety terapeutyczne. Wnętrza przedszkola są zaaranżowane z myślą o dobrym samopoczuciu i bezpieczeństwie dzieci.

placeholder

Przedszkole wyposażone jest w nowoczesny sprzęt, środki audiowizualne, tablice interaktywne, atrakcyjne pomoce dydaktyczne, kąciki do zabaw tematycznych, sprzęt i przybory do ćwiczeń gimnastycznych. Realizowane są zajęcia terapeutyczne, artystyczne, ruchowe i poznawcze.

Posiadamy własną, nowoczesną kuchnię, co gwarantuje dzieciom domowe i smaczne posiłki.

Dysponujemy też przestronnym holem, którego przestrzeń wykorzystujemy do wspólnych imprez, zajęć rytmiczno-muzycznych oraz dodatkowych ćwiczeń o różnym charakterze.

Własny, ogrodzony i zadrzewiony ogród, podzielony na place zabaw dla poszczególnych grup zapewnia dzieciom bezpieczeństwo i komfort zabaw w plenerze.  Wydzielone rabaty umożliwiają dzieciom uprawiać hodowle kwiatów, warzyw i ziół. Dostęp do przestrzeni zielonych pozwala na prowadzenie zajęć terapeutycznych, ruchowych, przyrodniczych w żywym kontakcie z naturą.

Ogromnym atutem jest bliskość, parku, ogrodów działkowych i lasu, dokąd organizowane są piesze wycieczki edukacyjne i rekreacyjne.

FB_IMG_1614855213229
FB_IMG_1614855437492
FB_IMG_1614854916833