W czwartek, 25. czerwca Figliki i Świetliki udały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Ostaszowie. Pogoda dopisała (aż nadto!) i wszyscy bawili się doskonale. Dzieci pokonały indiański tor przeszkód, strzelały z bezpiecznego łuku, wysłuchały legend indiańskich i poznały ciekawostki plemienne z codziennego życia rdzennych ludów Ameryki Północnej. Zjadły też pyszne „indiańskie hot-dogi” oraz poznały z bliska mieszkające w wiosce zwierzęta – alpaki, osiołki, pawie, gęsi, kury, kozy, króliki, pawie a nawet żółwia. Po nakarmieniu zwierząt, pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola wszystkie dzieci wykazały się doskonałą sprawnością i znajomością zasad bezpieczeństwa podczas wspólnego wyjazdu. Brawo, Figliki i Świetliki!
26
czerwiec












